top of page
мистецтво змін лого.png

Програма Українського Дому «Мистецтво змін: молодь та демократія» — можливість для школярів та студентів на практиці дослідити те, як творяться зміни у сучасному світі. Освітня програма для тих, хто хоче зрозуміти: як бути активним членом локальної громади, просувати суспільні ініціативи, як і навіщо впроваджувати нововведення у справно працюючий бізнес, які механізми мають бути залучені для здійснення змін на державному рівні, як творити інновації та чому позитивні перетворення не завжди сприймаються як такі.

Молодіжна редакція

У випусках медіапроєкту команда молодіжної редакції буде ділитися своїм баченням процесу змінотворення. Розповідаючи про механізми перетворень у текстах, подкастах та інших форматах, команда редакції буде поширювати знання на велику аудиторію та сприяти тому, щоб зміни розумілися не як неконтрольовані та стихійні явища, а як цілком залежні від дій людини.

Три роки тому Український Дім вперше зібрав 20 підлітків із різних міст України та запустив онлайн-медіа «Мистецтво змін». Наприкінці 2021-го членами редколегії другого сезону стали 35 амбітних юнаків і дівчат. На початку 2023 року до Молодіжної програми Українського Дому долучилися ще 17 підлітків, які створили третій редакційний сезон «Мистецтва змін». А у листопаді 22 студенти та школярі зі всієї країни зібралися разом, щоб працювати над новим 4 сезоном медіа.

4 сезон

Тема роботи редакції сезону 4.0 — креативиТИ і твориТИ. Наступні медіавипуски «Мистецтва змін» будуть присвячені мистецькій та креативній сферам, генеруванню ідей і реалізації свого творчого потенціалу тут і зараз. Нові учасники молодіжної редакції працюють над медіа чотири місяці (з листопада по лютий), беруть участь в освітніх подіях, долучаються до проєктів Українського Дому та реалізовують власні ідеї.

У сезоні 4.0 буде три випуски, кожен з яких проведе нас за лаштунки творення і реалізації ідей. Ми дамо відповіді на запитання: як знаходити натхнення, як генерувати ідеї, працювати над ними? А як працюють креативні команди і як функціонують різні професії в мистецькій та креативній сферах? Яка в цьому роль волонтерства і як воно впливає на розвиток ідей? Про все поговоримо в новому сезоні «КреативиТИ і твориТИ»!

3 сезон

Третій сезон «Мистецтва Змін» молодіжна редакція присвятила креативній сфері сьогодення: ми будемо розповідати про зміни, які відбулись під час війни у всіх культурних колах, починаючи від соцмереж, українського ютубу та стендапу, закінчуючи соціальними проєктами, медіа, освітніми програмами, виставками, мистецькими ініціативами.

Поговоримо про те, як культурний та креативний сектори призупинили своє існування в кінці лютого 2022, щоб переродитись в м'яку силу з новими цінностями, масштабними ідеями, амбіціями тих, хто продовжував творити, коли було «не на часі».

2 сезон

Другий сезон роботи молодіжної редакції присвячено впливу дієвих: ми будемо розповідати про діяльність крутих молодіжних ініціатив, про підприємців, волонтерів та активістів, про соціальні та культурні проєкти, стартапи та продукти, що були створені для зміни суспільства.

1 сезон

Перший сезон молодіжної редакції присвячено основам процесу творення змін. Учасники програми дослідили, з чого починається шлях до великих перетворень та що можна зробити, щоб зватися справжніми змінотворцями.

Лекції