top of page

Риси справжнього лідера

Лідерство — дуже складна наука, а лідери — люди здатні згуртовувати й направляти. Вони мають неабиякий вплив у суспільстві. Не дарма кажуть, що лідери правлять світом. Ви колись задумувались якими якостями володіє людина, здатна об’єднати вчорашніх ворогів. Мені стало цікаво дослідити це питання і я хочу поділитися з вами своїми роздумами.

Розгляньмо приклад однозначного лідера і борця за права людини — Нельсона Манделу. Чоловік довго боровся за незалежність своєї країни й став першим президентом Південно-Африканської республіки у 76 років. На посаді Нельсону вдалося владнати багаторічний конфлікт між чорношкірим та білошкірим населенням і об’єднати їх в один народ. Уявіть як сильно люди поважали свого президента, що забули всі образи й стали сповідувати однакові цінності.


Перша ознака справжнього лідера — авторитет. Без поваги й визнання вам не вдасться досягнути великого успіху. Лідером вас роблять люди, яким ви служите.


Друга риса, яку я виокремила для себе — справедливість. Лідерам необхідно щодня спілкуватися з десятками людей і надзвичайно важливо залишатися справедливим у розв'язанні всіх питань.


Не слід забувати, що лідерство — велика відповідальність. Керівник приймає важливі рішення від яких залежить майбутнє всієї команди. Таким чином лідерів можна назвати справжніми сміливцями. Вони діють всупереч перешкодам і не зупиняються після невдач. Ми всі добре знаємо: «Хто не ризикує — той не п’є шампанське».


Я довго думала як лідерам вдається об’єднувати людей. Одного разу мені пощастило потрапила на чемпіонат з футболу і стати свідком розмови капітана з учасниками. Він давав хлопцям настанови й всіма силами заохочував їх вірити у перемогу. Тоді я зрозуміла, що лідер об’єднує людей своєю ідеєю. Він ділиться думками з іншими й мотивує працювати ще більше.


Для хорошого лідера важливо подавати правильний приклад і знайти індивідуальний підхід до кожного працівника.


Лідер — людина план. Вони дуже організовані люди, які спілкуються на ти з тайм-менеджментом. Лідери цінують свій час і намагаються використовувати його найбільш продуктивно.


Український дисидент Мирослав Маринович говорив: «Звичне розуміння лідерства зараз — хочу бути першим і відповідно стаю першим. Насправді справжнє лідерство полягає в іншому. Мудрими є слова з Євангеліє: «Хочеш бути першим — будь усім слугою». Гідний лідер — це той хто прагне бути першим в служінні людям. В результаті це повертається помноженим визнанням його власної гідності звідусіль».


Я цілком поділяю цю думку. Мета лідерства: мотивувати, направляти, підтримувати й допомагати реалізовувати потенціал кожної людини. Лідери своєрідні благодійники, вони готові ділитися знаннями й досвідом лише щоб побачити розвиток інших. Колишній генеральний директор компанії «General Electric» Джек Велч теж говорив: «Перш ніж стати лідером ви прагнете до власного успіху. Для лідера успіх це спостерігати за зростанням інших».


Авторка статті — Анна Рибіцька

Comments


bottom of page