top of page

Кожен з нас — змінотворець!

Щодня ми приймаємо сотню непомітних, маленьких рішень, які визначають наше теперішнє та майбутнє. І не тільки, до речі, наше, але й нашого оточення та всього світу.


Застелити постіль, вийти на пробіжку, зробити «домашку», взяти участь у змаганнях, долучитися до крутого соціального проєкту — все це дії. Так, це звичайна буденність, рутина, яку ми переживаємо кожен день, але всі ці свідомі та несвідомі дії мають величезний вплив на наше майбутнє, на майбутню хвилину або годину нашого життя.


Коли ми прокидаємося вранці, то вирішуємо як прожити наступний день нашого життя. Залишитися у сірій буденності, або спробувати щось нове, почати змінюватися та самореалізовуватися? Можливо, все це звучить досить серйозно, але, погодьтеся, життя кожен день ставить нас перед вибором і дає мільйони шансів для змін!


«Будь-які зміни можливі, якщо почати діяти», — так вважає Уляна Пчолкіна, телеведуча, громадська діячка, програмна менеджерка ГО «Група активної реабілітації». Вона поділилася з нами своїм досвідом змінотворення:


«Моя стратегія змін — працювати у колі однодумців, впливати на всіх рівнях. Коли я почала займатися громадською діяльністю, працювати з ГО «Група активної реабілітації» та боротися за права людей з інвалідністю, я зрозуміла, що хочу впливати не тільки точково, а й масштабувати, працювати над системними змінами та змінювати підходи та послуги для людей з травмами спинного мозку! Сучасний змінотворець, перш за все, — це небайдужа людина, яка прагне не тільки свого блага, а й суспільного. Вважаю, що будь-які зміни — це спільна робота. Українці довели, що об’єднавшись, ми можемо творити великі переміни, змінювати нашу країну. Та загальний успіх, безумовно, залежить від кожного з нас персонально».

Коли ми приймаємо свідоме рішення змінити своє життя, власним прикладом ми можемо впливати на людей та надихати їх. Найжиттєвіший приклад — ваші віданні авторки цього тексту. Ми найкращі подруги, навчаємося в 9 класі. Я (Даша) вже давно почала казати Соні, що перейду після цього класу на дистанційку. Після 2 місяців розмов про це — вгадайте, що?.. Вона також переходить на дистанційне навчання! Це простий, але яскравий приклад того, як, змінюючи своє життя, ми здійснюємо вплив на людей та даємо їм «пуш» до змін.


Те саме відбувається не лише з нашим близьким оточенням, а й з усім суспільством. Уявімо учня, який ніколи не вітається з учителями в школі, бо вони йому просто не подобаються. І в один день він вирішує змінити свою поведінку, стати більш ввічливим: заходячи в школу вітається з кожним учителем — і це також зміна, рівноцінна прикладу з дистанційкою!


Наші з вами дії впливають на майбутнє. Чи потребує це взагалі пояснень? Те, що ми робимо сьогодні, навіть найпростіше — слухаємо якусь музику, одягаємося у власному стилі, пишемо статті — вже впливає на нас та у будь-якому разі вплине на наше завтра.


Те, що ми не усвідомлюємо, але також робимо — це теж зміна. Наприклад, у тебе вихідний, ти валяєшся на дивані, «залипаючи» у телефон. Гортаєш стрічку Instagram, ставиш вподобайки на дописи, а люди, що займаються соціальними мережами, в цей момент досліджують отримані дані та ВЖЕ добирають товар/допис/фото, що сподобаються саме тобі. І це також зміна, бо змінюється ринок.


Є ще один різновид змін, який навіть прикольніший за все наведене — бездіяльність. О так, своїм безділлям ми також реалізуємо зміни! Приклад у студію: моєму другові потрібна допомога з «домашкою», і я це розумію, але він не просить про цю допомогу, то я нічого й не роблю. У цій ситуації я могла б допомогти, але вирішила залишити все як є, тому мій друг отримав погану оцінку. А це — ви не повірите :) — також зміна!


Авторки статті — Дарія Зубенко і Софія Закрасняна

Comments


bottom of page