top of page
виставкова.png

Виставкова програма Українського Дому передбачає підтримку кураторських досліджень, стимулює міждисциплінарну співпрацю та спрямована на презентацію виставкових проєктів, а також реалізацію супутньої освітньої програми. 

 

Виставкова програма складається за принципом збалансованого представлення сучасного українського мистецтва та спадщини і занурення глядача у їх контексти з метою зміцнення культурного фундаменту, глибшого й об’ємнішого розуміння історичного спадку та сьогодення, осмислення майбутнього.


Виставкові проєкти Українського Дому є відкритим майданчиком для суспільного діалогу та рефлексії, простором реалізації творчих ідей, обміну досвідом, дослідженнями, думками для фахівців культурного сектору та залучених експертів інших галузей.
 

Перевага і виклик Національного центру — багатошарове архітектурне планування виставкових просторів, об'єднаних атріумом, яке дозволяє створювати масштабні та унікальні культурні проєкти, реалізовувати складні технічні та мультимедійні рішення, а  також представляти паралельно декілька виставкових проєктів на різних поверхах Українського Дому.

IMG_9522.png

Події

Програма Українського Дому 2024

Алла Горська. Боривітер

Березень — квітень

Виставковий проєкт присвячений творчій та громадській діяльності художниці-шістдесятниці Алли Горської, її найближчому мистецькому колу, однодумцям з клубу творчої молоді «Сучасник». На виставці будуть представлені твори мистецтва з приватних збірок, архівні матеріали 
та створено відеосвітлову інсталяцію.Проєкт розробляється у співпраці з артфундацією «Дукат».

_Боривітер_ 1.png
ручка.png

Український щоденник 2022–2023.
А4, кулькова ручка

Березень — квітень

Виставковий проєкт є результатом open call, усі роботи надходять поштою та мають бути виконані кульковою ручкою на офісному папері формату А4. Подія об’єднує метрів українського мистецтва та молодих митців з усіх куточків України. У проєкті беруть участь не лише художники, але й поети, композитори, письменники, дизайнери й архітектори. Проєкт розробляється у співпраці 
з «Карась Галерея».

Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна

Травень — червень

Виставковий проєкт представить два яскраві мистецькі феномени 1990–2000-х років — «Парком» і «Живописний заповідник». Художники цієї генерації висували на перший план індивідуальність і творчу свободу, ламаючи стереотипи та норми радянської псевдоестетики. Конкуруючи у творчому новаторстві, сприяли формуванню засад сучасного українського мистецтва.

протагоністи.png
текстиль.png

Український текстиль. Спадщина і сучасність

Липень — серпень

Виставковий проєкт є кураторським дослідженням еволюції традиційного українського мистецтва ткацтва, вишивки та шиття. Він розкриває у роботах сучасних художників нові форми та глибину інтерпретацій, а також репрезентує можливості текстилю як виразного мистецького засобу.

Ретроспективна виставка Тіберія Сільваші

Вересень

Тіберій Сільваші — одна з центральних фігур у сучасному мистецтві України, живописець 
і теоретик мистецтва, твори, тексти та роздуми якого в різний час впливали на тимчасові спільноти та формували мистецькі об'єднання, як-от Седнівські пленери, Живописний заповідник, Альянс 22, KNO | Kyiv Non Objective тощо. Ретроспективна виставка представить практики Сільваші через ключові та маловідомі твори, через різні оптики та множинні зв'язки, в діалозі з творами мистецтва минулого, а також з художниками і художницями сьогодення. Проєкт UMCA в партнерстві 
з Українським Домом (куратори Борис Філоненко та команда ГО МСМ).

сільваші.png

Деокупований наїв

Грудень

Виставковий проєкт представить твори наївного мистецтва із приватної колекції Миколи Бабака — відомого культурного та громадського діяча, колекціонера, засновника благодійного фонду, діяльність якого спрямована на збереження та популяризацію української культури. Наїв — самобутнє народне мистецтво, у якому автори не тільки відображають довкілля (побутові сцени, пейзажі та портрети), а й створюють власні фантастичні світи. Наївне мистецтво сповнене жагою і соком життя, щирістю, а головне — чистою любов’ю до мистецтва. Проєкт розробляється у співпраці з Фондом Миколи Бабака.

Фестиваль «Про_Українське»

Дводенний фестиваль «Про_Українське» стане матеріалізацією довгострокової просвітницької онлайн-програми Українського Дому, яка легко, фахово та доступно розповідає про знакові явища, персоналії та феномени української культури. Фестиваль об'єднає виставкові, лекційні, дискусійні, кіно- та музичні проєкти.

про укр.png
фото.png

Цикл виставок сучасної української фотографії 
2022–2024

Цикл виставкових проєктів представляє погляди різних фотографів на життя в часи великих збурень, зокрема йтиметься про пошук нових засобів виразності, мікс репортажної та художньої «фіксації», щоб розказати про нову хитку реальність, про тонку межу світла й темряви. У межах циклу будуть представлені твори фотографа Олега Дімова, зроблені автором у 2022–2024 роках.

bottom of page