top of page

Правила відвідування виставкових та інших культурно-мистецьких заходів, які проводяться Державним підприємством «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім»

1. Загальні положення

1.1. Ці Правила визначають порядок відвідування виставкових та інших культурно-мистецьких заходів, які проводяться Державним підприємством «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» (далі — ДП «Український дім»), основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів у приміщеннях та експозиційних залах ДП «Український дім», який розташований за адресою: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 2.

1.2. Правила розроблені на підставі Закону України «Про музеї та музейну справу», постанови Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 № 1147 «Про затвердження Положення про музейний фонд України», нормативно-правових актів Міністерства культури та інформаційної політики України з питань виставкової та музейної діяльності, Статуту ДП «Український дім», затвердженого розпорядженням керівника Державного управління справами від 23.02.2010 № 31.

1.3. Правила затверджені з метою поліпшення організації проведення заходів в ДП «Український дім», безпеки відвідувачів, забезпечення громадського порядку та регулювання відносин між відвідувачами та адміністрацією ДП «Український дім». 

1.4. Дія Правил поширюється на всіх, без винятку, відвідувачів ДП «Український дім», незалежно від громадянства, віку, статі, віросповідання та мети відвідування.

2. Заходи ДП «Український Дім»

2.1. Заходи у приміщеннях ДП «Український дім» поділяються на:

 • виставкові заходи, організовані ДП «Український дім»,

 • публічні події — концерти, кінопокази, вистави та перформенси, фестивалі, освітні заходи (лекції, майстер-класи), обговорення та діалоги, організовані ДП «Український дім»,

 • виставкові та інші культурно-мистецькі, освітні, ділові заходи, організовані іншими організаціями, що є замовниками послуг ДП «Український дім».

 

3. Відвідування заходів

3.1. Відвідування виставкових заходів, організованих ДП «Український дім», здійснюється відповідно до затвердженого розпорядку роботи та умов відвідування заходу, за вхідними квитками, придбаними у касі або на офіційному веб-сайті ДП «Український дім», або ж вільно, якщо таке відвідування передбачено умовами програми.

3.2. Відвідувачі ДП «Український дім» мають можливість ознайомитися з Договором публічної оферти про надання послуг з відвідування заходів програми ДП «Український дім» (у вхідній зоні будівлі) та мають дотримуватися даних Правил. 

3.3. Вхід на виставкові проєкти є вільним для наступних категорій відвідувачів — людей старшого віку (60+), дітей до 7 років, людей з інвалідністю 1–2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій і членів їхніх родин, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень).

3.4. Продаж квитків на відвідування виставкових проектів у касі ДП «Український дім» припиняється за 20 хвилин до закриття виставки. У випадку обмеженого часу відвідування відвідувачі мають залишити експозиційний простір у встановлений час до моменту закінчення роботи виставки.

3.5. Відвідування ДП «Український дім» може бути, як індивідуальним, так і у складі груп у супроводі екскурсоводів ДП «Український дім». 

3.6. Сторонні екскурсоводи мають право проводити екскурсії у приміщеннях та експозиційних залах ДП «Український дім» лише за погодженням з адміністрацією ДП «Український дім».

3.7. Здійснення аматорської фото- та відеозйомки у приміщеннях та у експозиційних залах ДП «Український дім» дозволяється за наявності вхідного квитка. Аматорська фото- і відеозйомка дозволена лише без спалаху та винятково з метою приватного некомерційного використання фото- і відеоматеріалів.

3.8. Професійна фото- та відеозйомка здійснюється лише після отримання письмового дозволу адміністрації ДП «Український дім».

3.9. Відвідувач заходу ДП «Український дім» дає згоду на здійснення фото та відеозйомки адміністрацією ДП «Український дім» із його зображенням для подальшого використання матеріалів в інформаційних ресурсах та у соціальних мережах.

3.10. З міркувань безпеки кількість відвідувачів у приміщеннях ДП «Український дім» може бути обмеженою.

3.11. Адміністрацією ДП «Український дім» можуть встановлюватися додаткові Правила відвідування в особливий період на час дії воєнного стану. 

 

4. Режим роботи ДП «Український дім»

4.1. Режим роботи ДП «Український дім» затверджується наказом Державного підприємства «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім». Детальна інформація про робочі дні та години зазначені на офіційному веб-сайті підприємства.

4.2. ДП «Український дім» може бути зачинено на час проведення офіційних державних та міжнародних заходів, або у випадку аварійних та надзвичайних ситуацій, з технічних причин. У такому випадку адміністрація ДП «Український дім» має повідомити учасників та відвідувачів подій про дані обставини у формі повідомлення/оголошення на своїх ресурсах або, у разі можливості, індивідуально. 

4.3. ДП «Український дім» може вносити тимчасові зміни в години роботи окремих виставок, експозицій або залів, а також обмежувати на певний час вхід відвідувачів у разі проведення офіційних державних та міжнародних заходів чи виникнення надзвичайних ситуацій. 

 

5. Правила поведінків відвідувачів

5.1. Відвідувачі ДП «Український дім» мають право:

 • відвідувати усі виставкові проекти, організовані ДП «Український дім»,  за єдиним вхідним квитком у випадках, коли діє єдиний квиток;

 • відвідувати екскурсії виставковим проектом за спеціальним квитком;

 • відвідувати події публічної програми у межах виставкових проектів за єдиним квитком;

 • відвідувати виставкові події протягом року без придбання квитка за карткою партнерської програми «Коло Дому»;

 • відвідувати виставковий простір повторно у разі необхідності перервати огляд експозиції у випадку непередбачених обставин (тривоги або інших) за умови збереження вхідного квитка; 

 • здійснювати фото- і відео- зйомку експозиції без спалаху;

 • користуватися послугами кафе, книгарні, гардеробу та камерами схову для габаритних речей, велопарковкою;

 • отримувати інформацію про заходи, організовані ДП «Український дім», послуги, що надаються, та спеціальні пропозиції;

 • надавати пропозиції та висловлювати побажання щодо поліпшення умов проведення та відвідування заходів, організованих ДП «Український дім», письмово, у спеціальній книзі пропозицій. 

5.2. Відвідувачі ДП «Український дім» зобов’язані дотримуватися правил і регламенту відвідування ДП «Український дім».

5.3. У разі відвідування ДП «Український дім» з дітьми:

 • діти до 14-ти років або організовані групи дітей до 14 років знаходяться у просторах ДП «Український дім» лише у супроводі батьків, законних представників, вчителів, вихователів або інших супроводжуючих осіб (далі — Супроводжуючі);

 • Супроводжуючі з міркувань безпеки та з урахуванням інтересів оточуючих мають проінформувати дітей про Правила та дотримання їх у приміщенні ДП «Український дім»;

 •  Супроводжуючі несуть відповідальність за перебування дітей, їх здоров’я та безпек відвідування ДП «Український дім»;

 • до складу організованих груп може входити не більше 20 неповнолітніх дітей, яких супроводжують Супроводжуючі (на кожну групу дітей з 10 осіб — один Супроводжуючий). 

5.4. У приміщенні ДП «Український дім» забороняється:

 • вчиняти будь-які дії, що загрожують комфорту, безпеці, здоров’ю та життю інших відвідувачів, а також збереженню експонатів, представлених в  ДП «Український дім», порушують порядок або загальноприйняті норми поведінки в громадських місцях;

 • торкатися експонатів, обрамлень, захисного скла, основ та підставок під експонати, етикеток або інших експозиційних предметів, якщо вони не є інтерактивними (з відповідною позначкою);

 • переміщувати техніку, прилади, обладнання тощо, яке використовується у експозиціях виставкових проєктів;

 • псувати та ламати експонати та інше обладнання ДП «Український дім», а також наносити на них будь-які написи, малюнки, подряпини;

 • класти на експонати та інше обладнання ДП «Український дім» будь-які речі, предмети чи одяг; 

 • заходити у приміщення із собаками та іншими тваринами, за винятком собак-поводирів;

 • приносити до ДП «Український дім» вибухонебезпечні, вогненебезпечні, легкозаймисті, отруйні та їдкі речовини, колючі та ріжучі предмети, а також будь-які види вогнепальної, газової чи холодної зброї, незалежно від наявності документів, що дають право на її носіння, крім співробітників правоохоронних органів, які мають табельну зброю і відвідали ДП «Український дім» за службовою необхідністю;

 • приносити та вживати у ДП «Український дім» алкоголь, наркотичні речовини, палити, користуватися електронними сигаретами;

 • приносити до ДП «Український дім» їжу і напої, окрім спеціального дитячого харчування в пластиковій тарі, а також здійснювати прийом їжі і напоїв у місцях, не передбачених для цього, зокрема в експозиційних залах;

 • перебувати в приміщеннях та в експозиційних залах будівлі ДП «Український дім» у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння, а також у вигляді, що ображає людську гідність або порушує моральні засади суспільства;

 • голосно говорити, кричати у експозиційних залах; 

 • користуватися мобільним телефоном під час екскурсії та у залах, де представлені аудіо-роботи; 

 • ображати, принижувати відвідувачів та співробітників ДП «Український дім»;

 • засмічувати та забруднювати приміщення та прилеглу територію ДП «Український дім»;

 • входити до експозиційного простору з габаритними речами (сумки та рюкзаки з параметрами понад 30х20х15 см необхідно залишати у спеціально призначених місцях);

 • входити до експозиційного простору та інших залів приміщення з індивідуальними транспортними засобами (велосипеди, скутери, скейтборди, роликові ковзани чи інші подібні пристрої необхідно залишати у спеціально призначених місцях за межами або у холі будівлі);

 • проводити у приміщеннях ДП «Український дім» та на прилеглій до нього території комерційну, торгову та рекламну діяльність, а також політичну агітацію без погодження з адміністрацією ДП «Український дім»;

 • заходити в технічні та службові приміщення ДП «Український дім» без дозволу адміністрації.

5.5. Відвідувачі мають дотримуватися правил техніки безпеки і проявляти обережність у приміщеннях та експозиційних залах будівлі ДП «Український дім».

5.6. Відвідувачі несуть відповідальність за наслідки своїх дій, власну неуважність та/або недбалість.

5.7. У разі заподіяної шкоди експозиційним предметам, обладнанню та приміщенням будівлі винні особи зобов’язані відшкодувати  нанесені збитки у повному обсязі та несуть відповідальність відповідно до вимог законодавства України.

 

6. Адміністрація ДП «Український дім»

6.1. Адміністрація ДП «Український дім» має право:

 • виключати з експозиції експонати, які зазнали зовнішнього пошкодження або технічної несправності;

 • огороджувати будь-яку частину приміщень та експозиційних зон будівлі ДП «Український дім» для обмеження доступу відвідувачів у разі необхідності;

 • у разі порушень відвідувачами даних Правил та незгоди їх виконувати достроково припиняти перебування відвідувачів в ДП «Український дім» (кошти за квиток у таких випадках поверненню не підлягають);

 • у разі вимушених дій адміністрації, зазначених у п. 6.1, 6.2. 6.3, та відповідних обмежень кошти за квиток поверненню не підлягають. 

6.2. Адміністрація ДП «Український дім» не несе відповідальності:

 • за будь-які негативні наслідки дій, спричинені недотриманням даних Правил;

 • за збереження одягу, речей та іншого майна, залишеного без нагляду у приміщеннях та експозиційних залах ДП «Український дім»; 

 • за гроші та інші цінності, залишені у гардеробі або камерах схову;

 • за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та майну відвідувача (у тому числі дітей до 14 років) в результаті недотримання даних Правил;

 • за неповнолітніх осіб старших 14-ти років, які самостійно перебувають у ДП «Український дім».

6.3. У разі втраті гардеробного номеру або ключа від камери схову відвідувач має відшкодовути його вартість у розмірі 150,00 (сто п’ятдесят) гривень.

 

7. Правила безпеки

7.1. Співробітники та відвідувачі ДП «Український дім» повідомляють адміністрацію ДП «Український дім» про будь-які нестандартні ситуації, пошкодження та поломки, що загрожують безпечному перебуванню у будівлі ДП «Український дім».

7.2. Експонати слід використовувати відповідно до даних Правил,  встановлених позначок, попереджень та текстових інструкцій.

7.3. Аптечка знаходиться у чергового адміністратора у вхідній зоні ДП «Український дім».

7.4. У приміщеннях та експозиційних залах ДП «Український дім» постійно ведеться відеоспостереження та відеозапис.

 

8. Правила відвідування ДП «Український дім» на час дії воєнного стану

8.1. У період дії воєнного стану в Україні з 24 лютого 2022 року відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 зі змінами в ДП «Український дім» діють обмеження та особливі Правила відвідування

8.2. У час дії воєнного стану відвідування ДП «Український дім» у складі груп може бути обмеженою. До складу групу дорослих відвідувачів у супроводі екскурсоводів ДП «Український дім» може входити не більше 30 чоловік, а у складі груп дітей до 14 років не більше 20 осіб у супроводі 2 дорослих та екскурсоводів ДП «Український дім».

8.3. Масові дитячі заходи під час дії воєнного стану в ДП «Український дім» не проводяться.

 

9. Правила поведінки під час повітряної тривоги, надзвичайної або аварійної ситуації

9.1. Вхід відвідувачів до будівлі ДП «Український дім» під час повітряної тривоги, надзвичайної (аварійної) ситуації заборонений.

9.2. Відвідувачам заборонено знаходитись в приміщеннях та експозиційних просторах ДП «Український дім» у період повітряної тривоги або надзвичайної (аварійної) ситуації.

9.3. У разі оголошення повітряної тривоги, надзвичайної (аварійної) ситуації, відвідувачі мають оперативно залишити будівлю і прослідувати до найближчого укриття (згідно https://gis.kyivcity.gov.ua/shelter/): 

 • підземний перехід за адресою вул. Хрещатик, 2;

 • підземний перехід за адресою вул. Хрещатик, 4;

 • станція метрополітену «Майдан Незалежності».

9.4. Після оголошення про закінчення повітряної тривоги, ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена цими Правилами.

 

10. Порядок евакуації відвідувачів з приміщень та експозиційних просторів

10.1. За встановленим сигналом оповіщення всі відвідувачі ДП «Український дім», у т.ч. працівники, евакуюються з будівлі згідно з планами евакуації, що знаходяться в приміщенні ДП «Український дім» на видному й доступному для відвідувачів місці:

 • на 1 поверсі в центральній залі, коридорах та при входах до концертної зали;

 • на 2 поверсі при вході у Велику і Малу виставкову залу;

 • на 3,4,5 поверхах при виході з ліфта.

10.2. Пропуск відвідувачів у приміщення ДП «Український дім» припиняється.

10.3. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації, — забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю ДП «Український дім».

bottom of page