top of page

Як українська молодь оживляє і творить історію 

У всі часи молодь була і є тим свіжим вітром, який несе зміни і спонукає суспільство до оновлення.


У 2016-му цю тезу підтвердили студенти-історики КНУ, коли започаткували Творче об’єднання «Ніч в Університеті», яке почало проводити в Києві інтерактивні вечірні театралізовані екскурсії.


Центральним місцем проведення екскурсій від початку став головний корпус Київського національного університету. Учасники проєкту створюють для відвідувачів ретельно продуманий маршрут коридорами, який веде до театралізованих сцен, що відтворюють історичні епізоди.


Ініціатором і незмінним керівником проєкту є Олексій Руденко, котрий, як і частина інших учасників проєкту, сьогодні є військовослужбовцем та волонтером. Загалом спільнота «Ночей» сьогодні активно волонтерить: кожен придбаний глядачем квиток стає внеском у допомогу війську.


«Метою проєкту наразі є не стільки популяризація історії, скільки спонукання людей до глибоких роздумів і світоглядних змін», – каже Олексій Руденко.

Також проєкт надає студентам-історикам можливість застосувати свої теоретичні знання на практиці. Завдяки перевтіленню вони мають змогу в буквальному сенсі пережити історичні події.


Колектив Творчого об’єднання «Ніч в Університеті». Фото: Михайло Мещєрінов. Київ. 2024

За 8 років існування проєкту команда реалізувала близько півсотні програм в різних історичних локаціях Києва, включно із заповідником «Софія Київська», заповідником «Києво-Печерська лавра», Музеєм історії України у Другій світовій війні, Національним художнім музеєм, Музеєм медицини, Музеєм «Київська фортеця», а також у різних навчальних закладах, включаючи свій рідний університет імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянську Академію, Політехнічний інститут та інші.


За роки роботи проєкту до команди було залучено понад 100 акторів, і щороку до «Ночей» долучаються все нові й нові студенти, а це найпромовистіший доказ життєздатності ідеї. Підтвердила це і підтримка проєкту Українським культурним фондом у 2024 році, завдяки якій молодіжна ініціатива вийшла на якісно новий організаційний і творчий рівень.


Авторка статті — Анастасія Позня


bottom of page