top of page

Волонтерство як спосіб впливу на зміни

Я — волонтерка проєктів KidsEng та «Мій телефонний друг». Коли я розповідаю про свою волонтерську діяльність, усі мої знайомі дивуються і відразу запитують «Як? Тобі ж усього 16 років!». Все дуже просто, не існує ніяких «підводних каменів» — волонтерство не має віку. У мене є досвід і волонтерського викладання англійської мови, і роботи з літніми людьми — і зовсім не важливо, що я ще молода, головне, що я допомагаю іншим. Мені хочеться розповісти про те, чому волонтерство — це ефективний спосіб змінювати себе та суспільство у будь-якому віці.


Зайнятим людям складно знайти час для волонтерства, однак користь від цієї справи може бути величезною. Волонтерство часто пропонує допомогу людям, які цього потребують, це вже само собою варте уваги, але користь може бути не тільки для тієї людини, якій ви допомагаєте, але й для вас самих. Зі свого досвіду я знаю, що такий вид діяльності може допомогти знайти нових друзів, засвоїти нові навички та навіть просунутися по кар‘єрних сходах. З того часу, як я почала волонтерити, я помітила зсув у собі. Я нібито відчуваю себе більш пов’язаною з іншими людьми — і менше замислююсь над звичним мені стресом у повсякденному житті. До того ж як волонтер я також хочу ділитися своїм досвідом з іншими й тим самим розвивати себе як особистість.


Я займаюся волонтерством ще й тому, що це створює позитивні зміни в суспільстві. Волонтерство — ефективний інструмент для змін. На додаток до незаперечного вдосконалення громади, молоді волонтери усвідомлюють свою можливість впливати на життя інших: через пропаганду здорового способу життя, співпереживання, допомогу, відповідальність. Підлітки, що ще не мають зобов'язань, пов’язаних з роботою чи родиною, можуть знайти час, аби спробувати себе у якості волонтера або навіть засновника волонтерського руху. Серед моїх знайомих є такі приклади. Я вирішила поспілкуватися з ними про волонтерство, щоб зрозуміти їхню мотивацію волонтерити.

«Насправді, в Україні у багатьох виникає досить стереотипна думка про волонтерів. Багато хто думає, що цим займаються лише дорослі люди, але насправді, волонтерство стрімко поширюється серед молоді, бо це дає змогу ділитись своїми знаннями, вміннями, енергією з іншими. Приклад KidsEng, волонтерська організація, що допомагає дітям вивчати англійську, довів, що волонтерство серед підлітків в Україні має великий попит. Підлітки зараз володіють багатьма навичками, якими вони можуть ділитись з меншими або старшими, одна з цих навичок — це англійська мова. Через достатньо популярний культ “американської мрії” молодь зацікавлена у вивчені цієї мови. Саме тому у волонтерстві збільшується відсоток молодих людей, які займаються освітою», — Віталій, засновник волонтерської організації KidsEng, 17 років.

«Я давно хотіла спробувати волонтерство. Я обожнюю вивчати англійську, тому я хотіла спробувати себе саме в цій сфері. І як раз, минулого літа, мені випала чудова можливість викладати дітям English абсолютно безплатно. Для мене це був колосальний досвід, завдяки якому, я вже майже рік являюсь вчителем англійської мови для п'яти юних студентів, допомагаючи їм і заробляючи самостійно. Я не тільки дізналася, що являє собою такий вид діяльності, як викладання, а й познайомилася з багатьма крутими людьми, навчилася вибудовувати відносини з дорослими й провела час реально з користю, що супер важливо для мене. Моє волонтерство переросло в мою ж першу роботу, в мій перший досвід заробляння грошей. Я і справді раджу кожному спробувати себе у сфері, яка тобі цікава або ж вибрати щось інше, нове і незвідане, якщо ти не до кінця визначився з тим, що хочеш робити далі в житті. В цьому році, влітку, я вже подумую щодо того, де б ще поволонтерити й кому б допомогти. Це класно розвиває, відкриває нові горизонти, перспективи, а ще, однозначно, допомагає при вступі до університету, що теж є приємним бонусом», — Ліза, волонтерка «KidsEng», 16 років.

Волонтерство дозволяє зв’язатися зі своєю громадою та зробити її кращою. Саме тому я й вирішила займатися ним. Саме волонтерство — це палиця з двома позитивними кінцями: воно може принести радість вам (я дуже радію, коли мої телефонні друзі із проєкт «Мій телефонний друг» телефонують мені та вітають зі святами), та й справі, до якої ви долучитеся. Присвячуючи свій час волонтерству, ви зможете зробити свій внесок у покращення суспільства, завести нових друзів, розширити свій кругозір та підвищити свої соціальні навички. Будьте добрими та щирими не забуваючи ділитися цими почуттями з тими, хто дійсно цього потребує.


Авторка статті — Марія Язепова

Comments


bottom of page