top of page

Підсумки 2020 року

Для всього світу 2020 рік став роком випробувань та викликів. Пандемія коронавірусу, карантини та локдаун наклали свій відбиток на діяльність кожної людини та організації. Не виключенням став й Український Дім.


На початку року команда національного центру активно працювала над формуванням різноманітної та насиченої програмою майбутніх заходів та подій. Однак в березні ввели локдаун, і УД з партнерами були вимушені відмовитися від цього плану — в умовах дотримання всіх введених обмежень проведення масових заходів та великих культурних подій виявилося неможливим. Паралельно з цими процесами загострилася боротьба за Український Дім, його інституціональне призначення та фінансування — про це детально розповідала і продовжує розповідати директорка Ольга Вієру на своїй сторінці.


Отже, вся команда перейшла на «дистанційку», а підприємство вимушене було оголосити простій. В аналогічних умовах опинилися культурні інституції по всій країні, якщо не у всьому світі.


Та 2020 можна також назвати і роком трансформацій. Так і команді УД довелося трансформуватися, щоб відшукати нові можливості для діяльності.


Першим проявом таких змін стало створення платформи #УкраїнськийДімОнлайн, яка представила виставковий проєкт «У нас всі вдома», міжнародну віртуальну виставку Strange Time під кураторством Степана Рябченка, тизер-виставку фондової колекції Українського Дому «Культоб’єкт», діалоговий проєкт «Щиро. Історії про...» та комунікаційну кампанію «Чисто: інформаційна протидія COVID-19». Платформа об’єднала митців, дизайнерів, ілюстраторів, креаторів, медійників, інноваторів та інших діячів культурного й інших секторів, а загальне охоплення активної глядацької аудиторії цих проєктів становило понад 4 млн осіб.


Якщо ви пропустили або хочете ще раз подивитися представлені роботи — проєкти можна знайти за хештегом #УкраїнськийДімОнлайн, на сайті Українського Дому або в окремих фейсбук-івентах.


Наступним — і вкрай важливим — кроком став старт довгострокових програм. Онлайн-платформа органічно увійшла до програми «Культурні ініціативи», яка стартувала восени 2019 року та продовжуватиметься й надалі. У другій половині 2020 року Український Дім запустив ще три масштабні програми: молодіжну «Мистецтво змін: молодь та демократія» під керівництвом Анастасія Перевертень; знакову «Символ», що стартувала з публічного діалогу «Символи: еволюція українського наративу» наприкінці серпня; ціннісну «Зберігачі пам’яті. Поза часом», покликану розказати історію перемог, змін та досягнень нації через історії знакового покоління. У 2021 році програмна діяльність Українського Дому нарощуватиме масштаби та представлятиме все більше вагомих проєктів.


Крім цього, було проведено багато «неочевидних» робіт зі створення стратегії розвитку Українського Дому як національного центру та представницької інституції, формування планів розвитку підприємства, модернізації сайту — і кожна така робота заклала фундамент для подальшого розквіту національного центру.


Світ змінюється та динамічно розвивається. Та навіть зважаючи на всі обставини й виклики такого складного 2020 року, можемо впевнено говорити: хороші результати однозначно є. А попереду — ще більше!Comments


bottom of page