top of page
Виставка «Передчуття» Олександра Дубовика

З 31 серпня по 18 вересня в Українському Домі за проханнями відвідувачів продовжено виставку «Передчуття» Олександра Дубовика.


Національний центр «Український дім» робить це у співпраці з Stedley Art Foundation та культурним центром «Дом Майстер Клас» представлятимуть виставку «Передчуття» Олександра Дубовика.

Живопис та графіка Олександра Дубовика, зібрані в цьому просторі, наче пульсуючий нерв часу, відображають ту зону турбулентності, через яку проходить весь світ сьогодні разом з нами, разом з Україною.


Кожна представлена робота є передвісником кардинальних змін у світовому порядку, нашій свідомості та наших серцях. Дубовик, як провісник цих змін, дає нам напуття у своїх роботах і попереджає про небезпеку.


Твори різних років, загалом написані протягом останніх десятиліть, знаходять свою кульмінацію у графічній серії «Фантоми» 2022 року.

Це особлива та важлива серія для художника, адже вона фактично створювалася під вий сирен та жахливі звуки вибухів протягом цих, вже наче нескінченних, місяців війни. Кожен створений фантом, народжений з хаосу сучасного світу, постає перед нами і як предок, і як захисник, і як наше власне відображення. Олександр Дубовик ніколи не тікав і не відступав від засад правди, тому і в цей складний момент він залишився в Києві, своєму рідному місті.


Слово «сміливість» часто зустрічається у текстах про культурних діячів, письменників і художників, які не мали страху перед радянською системою і наперекір їй створювали справжнє мистецтво, а не конвеєрні пасторалі радянського життя. Олександр Дубовик був одним із таких сміливців і відступників від соцреалізму. Він пориває з його канонами та створює роботи за законами та логікою, яку він розробив сам, спираючись на численні теоретичні праці художників минулого, філософські та історичні трактати.


Саме за час вимушеного екзилю всередині мистецької системи художник створив унікальний світ образів і знаків, серед яких найвагоміші — букет, фантом та тріумфатор. Олександр ніколи не належав до жодних груп, він бере у свій художній арсенал тільки те, що здається важливим для його «внутрішньої необхідності», і реконструює це за власними законами.


«Мистецтво — це надія на гармонію. Воно звернене до кожної людини, до суверенної особистості, а тому принципово багатозначне», — пише Олександр Дубовик.


Вже майже століття художник досліджує цей світ та відкриває нові. У своїх графічних та живописних творах, використовуючи нові концептуальні і пластичні ідеї, Дубовик маніфестує себе як художника, що належить до європейської художньої традиції, розділяє ті ж цінності та дотримується понять чесності й поваги до мистецтва як такого.

bottom of page