top of page
Виставка «Вівтар. Животков»

З 17.03 по 9.04 Український Дім запрошує на виставковий проєкт «Вівтар», який представить роботи, створені Олександром Животковим у моменти найвищої емоційної напруги – під час революції 2014 року та повномасштабного вторгнення Росії в Україну від 24 лютого 2022 року.

Над циклом «Київ. 2014» Олександр Животков працював протягом трагічної і героїчної зими 2014 року. Це втілена надія художника, що «смертю смерть здолавши», українці більше не будуть вимушені приносити людські життя на вівтар свободи.

З 24-го лютого 2022 року, попри ракетні обстріли, художник продовжив працювати в київській майстерні. Животков фіксував сучасну трагедію України, яка бореться з російським варварством, у скульптурних рельєфах і контррельєфах з каменю та дерева. За словами художника, страх і горе не покидали його, допоки він не почав працювати.

Більшість творів Олександра Животкова, що представлені на виставці, присвячено конкретним датам та місцям, які назавжди залишаться відкритими ранами в серцях українців — Буча, Маріуполь, Ірпінь, Херсон, Вінниця.

Організатори: Український Дім та Stedley Art Foundation

bottom of page