top of page
Сучасне Українське Різдво

Наповнити світлі передсвяткові дні особливим змістом, теплом і любов’ю, створити магічну атмосферу сучасного українського Різдва, оживити народні традиції. Для вас. В Українському Домі.


Запрошуємо Вас долучитись до програми «Сучасне Українське Різдво», що проходитиме з 18 по 30 грудня у самому серці Києва — Національному центрі «Український дім» на Європейській площі.


Українська традиція — багатогранна й самобутня, втілена у мистецтві, фольклорі та побуті. Вона пронизує усі грані нашого життя — проявляється символами та кольорами в логотипах брендів, орнаментами в нових колекціях та фешн трендах, бітами в українській та світовій музиці. Вона жива, здатна адаптуватися, бути чесною, справжньою та сучасною. Вона нагадує про важливе в глобальному світі — хто ми, та запалює в серцях вогонь, за яким завжди можна впізнати рідних за духом.


Ми вирішили створити для вас магічну атмосферу сучасного українського Різдва, оживити народні традиції, наповнити світлі передсвяткові дні особливим змістом, теплом і любов’ю.


У програмі:

Сучасний музично-театральний перформанс «Вертеп. Необарокова містерія»


Сучасний музично-театральний перформанс «Вертеп. Необарокова містерія» — музично-театральний перформанс створений на основі документів Галаганівського вертепу. Захоплююче дійство занурить вас у чарівну традиційну атмосферу українського вертепу й водночас подарує незабутні враження, які може подарувати лише сучасне мистецтво.


Галаганівський вертеп 18 століття є найдавнішим збереженим українським вертепом. Він збережений комплексно в музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, в експозиції якого можна побачити і вертепну скриню, і автентичних ляльок, і тексти з нотами. Саме ці артефакти стали натхненням для творчої команди перформансу. Театральне дійство, фактично поставлене за сценарієм барокової доби.


🔹 Вистава не є реставрацією Галаганівського вертепу, швидше — це його сучасне прочитання.

🔹 Перформативне дійство покаже дві частини Вертепу: Біблійну історію народження Ісуса та світську картину, зібрану з характерних жанрових сценок.

🔹 Перформери «Вертепу. Необарокової містерії» є професійними музикантами, які працювали із музичним матеріалом 18 століття за принципом історично інформованого виконавства, що дає можливість максимально наблизити сучасне виконання барокової музики до її первинного звучання.

🔹 Перформанс діятиме за законами театрального дійства живого плану, а не театру ляльок, яким був автентичний Галаганівський вертеп.

🔹 Обравши глядацькі місця у «колі», гості будуть інтегровані у перформанс.

Запрошуємо вас зануритись у магічну атмосферу сучасного українського Різдва!


Проєкт реалізується у межах програми Українського Дому «Сучасне Українське Різдво»


Творча команда проєкту:

Режисура: Богдан Поліщук

Сценографія, костюми: Олена Поліщук

Клавесин: Любов Титаренко

Вокал: Руслан Кірш, Олексій Фіщук, Надія Купчинська


Виставковий проєкт «ДоДому на Різдво» — затишний гостинний простір у самому серці Києва, який об’єднає традиції та сучасність у творах кераміки, малярства, дерев’яній скульптурі та іграшці, різдвяній зірці, ткацьких виробах. В межах виставки буде представлена творчість Івана Приходька, Володимира Шагали, Неллі Ісупової, Василя Омеляненка, Івана Бобкова, Олександри Прокопенко та інших.


Кураторки проєкту— Аліса Гришанова, Марина Сенчило

bottom of page