top of page
ДоДому на Різдво. Світло української традиції

Національний центр «Український Дім» з 15 грудня 2023 року до 21 січня 2024 року представляє виставковий проєкт «ДоДому на Різдво. Світло української традиції».

Тема українського Різдва цього року стала однією з ключових у культурному житті країни. Мільйони людей усвідомлюють свій звʼязок із глибинними шарами культури, спираються на них у пошуках власної ідентичності, відчувають потребу приєднатися до спільного символічного простору.

Життя українців зазнало карколомних змін. Рятівною незмінною точкою залишається традиція. Вона зберігалася в найтяжчі періоди української історії — часи національно-визвольних змагань і радянського терору, у війни та голодомори.І нині вона стає імпульсом для творчості художників, мандрує вулицями і оселями.

Нам вдалося зберегти свою традицію, а тепер вона береже нас. Попри те що сьогодні через повномасштабну війну не всі родини можуть зустрітися за спільним святковим столом, у нас точно є відчуття спільного дому — України. І різдвяний Святвечір об’єднує нас, де б ми не були, — аби ми подарували одне одному дещицю тепла і світла.

Виставка «ДоДому на Різдво» демонструє історичне багатство традиції та її дивовижну актуальність сьогодні. У проєкті експонуються традиційні одяг і посуд, килими і прикраси, аудіозаписи старовинних колядок, а також роботи Володимира Шагали, Василя Омеляненка, Якова Гніздовського та сучасних майстрів, художників і дизайнерів, котрі переосмислюють, інтерпретують і розвивають українську різдвяну традицію. Представлені експонати з фондів Національного музею народної архітектури і побуту України та Українського Дому, з колекції сімʼї Ющенків та низки приватних зібрань.

Окрім виставкової, проєкт «ДоДому на Різдво» має потужну освітню складову. В його межах відбудеться цикл освітніх заходів, пройдуть концерти, лекції, майстер-класи для дорослих і дітей. Анонси і розклад подій можна знайти на сайті Українського Дому і на сторінках Українського Дому в соцмережах Facebook та Instagram.

Також в одному із виставкових залів Українського Дому працюватиме святкова крамничка з широким асортиментом різдвяних подарунків для рідних і близьких — у ній можна придбати роботи українських майстрів, дизайнерські вироби, книги, сувеніри.

Ласкаво просимо до Дому на Різдво!

Організатор: Національний центр «Український Дім»


У співпраці з Національним музеєм народної архітектури та побуту України, кафедрою фольклористики Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, художнім салоном «Мрії Марії», клубом ілюстраторів Pictoric, Радіо Культура (медіакомпанія Суспільне Мовлення).


Партнери проєкту: АТ «Ощадбанк», Visa

Технічний партнер: ERGO


Висловлюємо подяку колекціонерам за надані експонати:

Музею Родини Ющенків «Код Нації», Stedley Art Foundation, арт-фундації «Дукат», ГО «Ігнеа Корда», творчій команді фільму «Памфір», Андрію Паславському, Степану Андрущенку, Володимиру Щибрі.


Графік роботи:
Вт — Нд, 11:00–19:00
Понеділок — вихідний


Вартість квитків:
повний — 100 грн
пільговий — 50 грн (для тимчасово переміщених осіб, школярів та студентів за наявності посвідчень)


Екскурсійний квиток (*у складі групи за розкладом):

повний — 150 грн,

пільговий — 100 грн (для тимчасово переміщених осіб, школярів та студентів за наявності посвідчень).

Квитки можна придбати в касі Українського Дому та на сайті kontramarka.ua

Вхід вільний для:
пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM (за наявності дійсних посвідчень).

bottom of page